Horčík reguluje viac ako 300 biochemických reakcií v ľudskom tele, od funkcie nervov a svalov až po syntézu bielkovín a výrobu energie. Výber najlepšieho doplnku horčíka však nie je jednoduchý. Tento minerál existuje v niekoľkých formách. Niektoré sa lepšie vstrebávajú a majú väčšie zdravotné výhody ako iné.

Veľká časť ľudí je bohužiaľ zvyknutá veriť tomu, že naše vnútorné prostredie je vybavené dokonalou schopnosťou všetko zlé a nepotrebné z tela vylúčiť. Do určitej miery je to pravda: imunitný systém človeka je skutočne obrovsky dokonalý a má schopnosť väčšinu toxických látok z organizmu vylúčiť, ale nejde to úplne vždy a pri všetkom!

Diagnóza poruchy autistického spektra (PAS) môže byť ťažkou správou pre rodinu a najbližšie okolie. Rodičia novodiagnostikovaných detí alebo dospelých ľudí s autizmom aktívne hľadajú liečebné metódy, ktoré zmierňujú úzkosť a stres, ktoré môžu sprevádzať autizmus. Keď sa uvoľní úzkosť a stres, denné funkcie sa zlepšia, niekedy dramaticky. Jednou z...

Pamätáte, ako nás maminky počas chrípkového obdobia nútili jesť klasické "Céčko" na podporu imunity? Áno, prešli sme si tým skutočne všetci. Ale kto v tej dobe vedel, aká forma tohto vitamínu je tá správna? Správna forma vitamínu C dokáže robiť zázraky, zatiaľ čo nesprávna môže spôsobiť zdravotné problémy.

Iliak psoas je silný flexor (ohýbač) bedra a vonkajší rotátor stehennej kosti. Je to najhlbší sval a stabilizátor ľudského tela, ktorý ovplyvňuje našu štrukturálnu rovnováhu, rozsah pohybu, pohyblivosť kĺbov a fungovanie orgánov brucha. Je to jediný sval, ktorý spája chrbticu (5 bedrových stavcov) s nohami. Práve on je zodpovedný za udržanie nášho...